MÁRAI JAPÁNKERTJE A VIGYÁZÓBAN
Október 19-én mutatta be a Szimetrom Művészeti Egyesület rendhagyó irodalmi estjét Márai Sándor: Japánkert című könyvei alapján a Vigyázó Sándor Művelődési Házban. A két kötetes mű – amelyből a társulat tizenegy jelenetet emelt ki végül - Márai feljegyzéseit, tárcáit és kritikáit tartalmazza. Ebből hoztak létre a művészeti egyesület tagjai egy fiatalos, lendületes, elgondolkodtató előadást Pető Attila Dániel irányításával és segítségével.
Az előadás maiságához nagyban hozzájárult, hogy Márai korának gondolatait és problémáit jól át lehetett emelni napjaink valóságába, hiszen olyan témák kerülnek terítékre a darabban, mint a boldogság, hazaszeretet, a valláshoz vagy akár a hajléktalanokhoz való viszonyulás, melyek a jelenkor emberének hétköznapjait is meghatározzák.
Amint azt Pető Attila Dániel rendező elmondta: legfontosabb törekvésének azt tekintette a megvalósításkor, hogy a megszokott sémákat és formulákat felvonultató irodalmi estekhez képest látványban is ötletesebb, élménydúsabb legyen a produkció. Elgondolása szerint ezzel ugyanis a nagyrészt fiatal nézőkből álló közönség jobban megfogható.
A Szimetrom Művészeti Egyesület egyébként születésnapot is ünnepel: öt esztendeje alakultak, s a cél azóta sem változott: továbbra is hátrányos helyzetű fiatalokat kívánnak összegyűjteni, hogy azok színházzal foglalkozhassanak. Fennállásuk öt éve alatt tizenhat előadásuk született, belőlük pedig egy nagyon erős közösség kovácsolódott, akik színpadon kívül is gyakran együtt vannak.